4 نکته برای ساخت روابط با بلاگرها در روابط عمومی

به عنوان متخصصان روابط عمومی، چشم انداز رسانه ای در جهان دیجیتال را تنظیم کنید. این مهم است که به خاطر بسپارید که برای کسب پوشش وبلاگی از موضوع مورد علاقه تان باید از اصولی تبعیت کنید که بسیار مشابه اصولی است که در ساخت روابط برای انتشار یادداشت در نیویورک تایمز وجود دارد

  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، برایان گرین- به عنوان متخصصان روابط عمومی، چشم انداز رسانه ای در جهان دیجیتال را تنظیم کنید. این مهم است که به خاطر بسپارید که برای کسب پوشش وبلاگی از موضوع مورد علاقه تان باید از اصولی تبعیت کنید که بسیار مشابه اصولی است که در ساخت روابط برای انتشار یادداشت در نیویورک تایمز وجود دارد و اگرچه جهان دیجیتال روابطی را ساخته است که گاهی اوقات کمتر شخصی تلقی می شوند، همچنین این مساله به کارگزاران روابط عمومی اجازه می دهد که به تحقیق و درکی از اهداف رسانه ها برسند.


و اگرچه هنوز برای برقراری ارتباطات و اثرگذاری بر روی همکاران خبرنگاران، یک ناهار یا ارسال یادداشتی دستی جواب می دهد، متخصصان روابط عمومی هنوز می می توانند برای درک، حمایت و احترام کارهایی را انجام دهند، اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهند. کسب پوشش خبری بیشتر از هر چیز بستگی به توانایی شما در پیچ کردن دارد.


در اینجا چند نکته در خصوص نحوه موفقیت در ساخت روابط با بلاگرها و کسب حسن نیت توسط آنماری والورث، متخصص روابط عمومی دیجیتال در شبکه اجتماعی ام ایکس ام و همکار پی آر نیوز در نگارش کتاب راهنمای روابط عمومی دیجیتال و رسانه اجتماعی ارائه می شود:


• اگرتحقیقاتی از طریق بررسی محتوای آنها و تعقیبشان در رسانه های اجتماعی انجام می دهید. این به شما اجازه می دهد که ببنید آنها چه نوع نویسنده است هستند و چه نوع رویکردی را پذیرا هستند و چه چیزی آنها را شاخص می کند. گوش سپردن به صدای آنها یکی از مهمترین قطعات پازل روابط رسانه ای است.


• یکی از اعضای فعال جامعه آنها باشید. محتوایشان را به اشتراک بگذارید و به آنها اعتبار بدهید، این کار در توییتر به راحتی قابل انجام است. شما همه چیز را برای زندگی ترویج می کنید؛ به همین منظور این کار را به عنوان کاری که چند ثانیه از وقت شما را می گیرد و در عوض به شما پاداشی بزرگ می دهد تلقی کنید.


• دوست شوید. مساله چیزی بیش از «لایک» است. تعامل با آنها به طور مستقیم از طریق صنعتشان و به اشتراک گذاری دیالوگ هایی که مرتبط با برند شما هستند می تواند به این مساله کمک کند. به آنها نشان دهید که نگران صنعتی که آن را ترویج می کنید هستید. زیرا آن چیزی است که آنها نیز نگران آن هستند، در غیر این صورت شما نمی توانید آنها را در وهله اول هدف قرار دهید.


• همیشه به خاطر داشته باشید که پیچ های خود را با منافع آنها هماهنگ کنید. هر گاه کاری را انجام می دهید در وهله اول به این فکر کنید که آیا این کار در تضاد با منافع و خواست های آنها نباشد.


http://www.prnewsonline.com/water-cooler/2014/03/13/looking-for-blog-coverage-it-takes-more-than-a-good-pitch
چه کسی باید با بلاگرها صحبت کند؟
از آنجایی که بلاگ ها به عنوان بخشی از رسانه ها در آمده اند، بلاگرها در حال به وجود آوردن نسلی کاملاً متفاوت هستند. یکی از نتایجی که می توان گرفت این است که روش «یک اندازه مناسب برای همه» به درد کار آنها نمی خورد و اولین کاری که شرکت ها باید انجام دهند پیدا کردن فردی در داخل شرکت است که بتواند با بلاگرها مراوده داشته باشد.

بلاگرها فقط به خود خبر علاقه ندارند، آنها بیشتر به نوع کار شرکت ها و دلایل آن علاقه نشان می دهند. پس نیاز هست که با بلاگرها ارتباط برقرار کنیم و گفتگوهای 360 درجه داشته باشیم.
 
 از شواهد امر اینطور بر می آید که خبرگزاری ها بدون بلاگرها جایی ندارند، حتی فراتر از این هم باید رفت: روزنامه نگاران بیشتر به اخبار علاقه دارند ولی بلاگرها به ابراز عقیده.

اگر شرکت ها فکر کنند که هر کس به راحتی می تواند با بلاگرها ارتباط برقرار کند، دچار اشتباه شده اند. با این نظر موافقم که: «گاهی لازم است که سخنگوی شرکت سیاست کاری خود را تغییر دهد. برای این کار شما نیاز به جماعتی از سخنگویان یک سازمان دارید. شرکت ها برای این کار نیاز به صداهای مشتاق دارند؛ اینها می توانند از میان مدیران تولید نیز انتخاب شوند.
 
بلاگرها مایل خواهند بود که با این مدیران وارد مذاکره شوند. شرکت ها در حال تغییرند، دیر یا زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد. خیلی از آنها حتی مبلغان دینی یا وکیل استخدام کرده اند برای این کار و البته از اهمیت نقش جلسات حضوری نباید غافل شد. بله، روابط اینترنتی وجود دارد، ولی دیدار حضوری هر از گاهی لازم است و تاثیرات بهتری دارد.

امروزه بسیاری هنوز در تلاشند از روش های سنتی برای برخورد با رسانه ها استفاده کنند و دیگر ببینید آنها چقدر در اشتباهند.
 
https://www.marchpr.com/blog/content-marketing/2014/07/press-release-google-panda

For more information refer to PRP.R.Prpr, or Pr.